dobra kuchnia polska

Jeśli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite i w wielu przypadkach zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są de facto smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

Restauracja Sienna Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o nowe smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Najbardziej tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz